Skauting

43. zbor profesora Hlaváča je jedným zo zborov Slovenského skautingu. Bol založený v Dlhej Lúke pred 13 rokmi na popud vtedajšieho kaplána Martina Raškovského, ktorý spočiatku aj zbor viedol. Po ňom vedenie prebral František Gura. V súčasnosti je zborovou vedúcou Zuzana Žofčinová.

Našim hlavným cieľom je pripraviť pre deti pestrý program na vyplnenie voľného času, aby sa niečo nové naučili, ale aj zabavili, čo bude v súčasnosti o dosť zložitejšie, pretože sme prišli o klubovňu v Klube dôchodcov. Dúfame však, že sa nám aj napriek tomu podarí naďalej  venovať rozbehnutým aktivitám a najmä zmysluplne tráviť voľný čas.

Snažíme sa pre svojich členov pripravovať rôzne podujatia v prírode, pravidelné družinovky, teda stretnutia malých skupiniek, pre ktoré si radcovia pripravujú program.

Medzi naše tradičné podujatia patrí letný tábor, ktorého sa každoročne zúčastňujú nielen členovia, ale aj deti  z našej obce, deti zo Zborova a  posledné dva roky aj zo Stebníka, kde sa tábory aj konali.  Tento rok sme pripravili už v poradí jedenásty tábor s témou Cesta okolo sveta, ktorého sa zúčastnilo 21 detí.

Okrem tábora sa snažíme každý mesiac pripraviť niekoľko družinoviek, kde sa stretávajú osobitne chlapci a dievčatá, aj jednu väčšiu akciu, kde sa stretnú všetci členovia zboru. Z tých tradičných sú to napríklad Oslava sviatku sv. Juraja, Butovka – bežecká súťaž všetkých členov o putovnú trofej – butu, Veľkonočná olievačka,  Agent XY – orientačná hra po Bardejove s rôznymi úlohami na vzdialených stanovištiach, Etňatňa, Nočný výstup na Zborovský hrad na Bielu sobotu, úspešne zvládnutý siedmy skautský ples, ale aj rôzne iné.  

V prípade záujmu, môžete využiť kontakt na zborovú vedúcu 0911 253 785, alebo zuzana.zofcinova@atlas.sk

0 komentárov

Žiadne komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *